OTVÍRACÍ DOBA FESTIVALU

Sobota: 31.8.2019 od 10:00 do 22:00
Neděle: 1.9.2019 od 10:00 do 18:00

Omlouváme se, ale na Garden Food Festival nepouštíme psy

sobota 31. srpna

Moderuje Markéta Hrubešová

11:45  Zahájení programu
12:00  Vitamíny u ledu (Michal Černý, Tropico)
13:00  Masterchef Česko – kuchařští talenti v akci
14:00  O víně (Břetislav Jakubík, Vínařství Jakubík)
15:00  Jan Punčochář a Stanislav Blaha
16:00  Masterchef Česko – kuchařští talenti v akci
17:00  Marinovaný hovězí brisket sous vide s morkovou omáčkou a kváskovým chlebem (Josef Janečka, Beef & Beer)
18:00 Cimbálová muzika Špica
20:30 Pavel Helan Band
21:30 Závěr programu
22:00 Uzavření areálu

TKF Chill-out zóna: DJ Ondra Albrecht
Dětská zóna: nafukovací atrakce, malování na obličej, fotokoutek
Možnost zakoupení či pronájmu piknikové deky Coca-Cola

neděle 1.září

Moderuje Markéta Hrubešová

10:00 Otevření areálu
11:45 Zahájení programu
12:00 Jan Punčochář a Markéta Hrubešová
13:00 Hmyz na talíři
14:00 Filip Töpfer – Husí játra
15:00 MasterChef Česko – kuchařští talenti v akci
16:00 MasterChef Česko – kuchařští talenti v akci
17:00 Závěr programu
18:00 Uzavření areálu

TKF Chill-out zóna: Honza Grebík s kapelou
Dětská zóna: nafukovací atrakce, malování na obličej, fotokoutek
Možnost zakoupení či pronájmu piknikové deky Coca-Cola

Změna v programu vyhrazena. Uvedené časy jsou orientační.

Prázdniny v Uherském Hradišti zakončí Garden Food Festival

Uherské Hradiště – Konec prázdnin si můžete doslova osladit už o příštím víkendu ve Smetanových sadech v Uherském Hradišti. V sobotu 31. srpna a v neděli 1. září se tady poprvé uskuteční nejchutnější festival jídla a pití, se kterým se mohli setkat milovníci tradičních pokrmů i exotických specialit už dříve v několika městech České republiky.

Nahlédnutí do programu dvoudenního svátku všech gurmánů slibuje opravdu skvělé zážitky. Pódiu bude vévodit Markéta Hrubešová coby moderátorka a postupně návštěvníkům představí několik kulinářských show. O tu nejočekávanější se postará věhlasný šéfkuchař Jan Punčochář, který je už několik let tváří Garden Food Festivalu.

„Aktuálně se hodně zaměřuji na českou kuchyni v moderním pojetí. V mé restauraci U Matěje se snažím ty krásné české klasiky přetvořit na taková jídla, která reflektují dnešní dobu a moderní postupy vaření. A přesně to mohou čekat návštěvníci Garden Food Festivalu. Moderní českou kuchyni,“ láká milovníky tradičních jídel šéfkuchař Punčochář.

Držitel ocenění Zlatý kuchař roku 2015 se ve Smetanových sadech setká i s finalisty televizní soutěže MasterChef, kterým v tomto kulinářském klání dělal přísného, leč spravedlivého porotce. Nejblíže ze soutěžících to bude mít do Uherského Hradiště Katka „Ladybaker“ Kolbová, která ze Zlína dorazí v neděli.

„Je mi velikou ctí být součástí tak hezkého projektu, jako je Garden Food Festival. Jsem neskutečně šťastná, že mě pořadatelé oslovili, abych s vámi strávila hezké odpoledne a zpříjemnila den. Budu se na vás velice těšit v neděli 1. září, kdy vám v dopoledních hodinách nabídnu své sladké dobroty a odpoledne se můžete těšit na cooking show. Co vám však naservíruji, si zatím nechám pro sebe,“ vzkazuje tajemně Kateřina Kolbová.

Na pódiu si ale budete moct vychutnat i další kulinářské programy. O čem budou, napovídají jejich názvy: Od pařátku k hřebínku, Hmyz na talíři nebo Vitamíny u ledu.

Mezi několika desítkami stánků ve Smetanových sadech s nejrozmanitějšími dobrotami najdete také dětskou zónu se skákacími hrady, malováním na obličej a dalšími oblíbenými atrakcemi. Na památku z Garden Food Festivalu si můžete odnést fotografii z fotokoutku nebo si poslechnout vystoupení několika muzikantských uskupení. Hrát budou Pavel Helan Band, Honza Grebík s kapelou, DJ Ondra Albrecht nebo cimbálová muzika Špica.